2 червня 2020 року активісти Всеукраїнського об’єднання «Свобода» спільно з громадськими активістами-антикорупціонерами закликали розформувати Окружний адміністративний суд міста Києва, провести переатестацію та люстрацію суддів, перевірки їх на предмет співпраці з російськими спецслужбами та ворожою агентурою в Україні, а також звернулися до НАБУ та НАЗК щодо перевірки корупційних діянь місцевої Феміди.

Про це поінформували у пресслужбі ВО "Свобода".

«Судді одіозного Окружного адмінсуду міста Києва стали символом сваволі, беззаконня, повного потурання права і проросійського реваншу. Тут досі працюють судді, які забороняли Революцію гідности, а опісля її перемоги уникнули люстрації, не пройшли переатестацію і відповідно до закону не мають належних підстав для здійснення повноважень.

Вони постійно приймають антиукраїнські рішення, спрямовані, зокрема, на забезпечення реваншу і капітуляції. Саме вони забороняли одержавлення банку Коломойського, коли той вивів з нього мільярди доларів, вони повертали на посади Насірова, Бочковського та інших корупціонерів, а зараз вони пачками штампують рішення на користь одіозного Портнова, напевно, за вказівками Кремля, – повідомив присутній на заході заступник Голови ВО «Свобода» Юрій Сиротюк.

Активісти наголосили на небезпеці того, що українофоби в мантіях дійдуть до винесення рішень про заборону української державности. Присутні пікетували цей суд, аби продемонструвати незгоду з його діями і закликали очільника держави розформувати його: провести переатестацію та перевірку суддів на предмет співпраці з російськими спецслужбами та іноземною агентурою.

«Цей суд проявляє власну ворожість до українців в усіх напрямках: ухвалює рішення на користь незаконних забудовників, на користь Кличка у його підкилимному і непрозорому збільшенні вартості проїзду у транспорті, виступає проти декомунізації й поховання в минулому наслідків окупації тощо. В усіх рішення вони нагадують не український суд, а Басманний суд Москви», – додав Юрій Сиротюк.

На завершення націоналіст зауважив, що близько 60% рішень цього суду скасовує апеляційна інстанція, ще 20% – касаційна, також є значний відсоток висновків Європейського суду з прав людини. Тобто понад 80% рішень цього суду вищі інстанції визнають незаконними, отже, його слід розпустити.

Свободівці наголосили, якщо президент цього не зробить, то фактично візьме на себе відповідальність за усі незаконні рішення цього суду.