Учасники конференції „Росіяни в Західній Україні: історія та сучасність” закликали кандидатів у президенти України відверто висловлюватись проти проявів антисемітизму та русофобії.
Учасники конференції закликали також кандидатів у Президенти України „вжити весь свій вплив для зняття напруженості в суспільстві, відмовитись від застосування брудних передвиборчих технологій, не дозволяти у суспільстві дискримінацію за мовною, національною, релігійними ознаками”. Про це йдеться у зверненні, прийнятому учасниками конференції.
Під час конференції з доповідями виступили: керівник Львівської філії Православного Свято-Тихонівського гуманітарного університету, протоієрей Микола Баранов, віце-консул Генерального Консульства Російської Федерації у Львові В. Катункін, професор Львівського юридичного інституту Л. Рябошапко, професор НУ „Львівська Політехніка” Рудольф Мирський та інші.
„Перейменувати вулицю Лєрмонтова на Дудаєва, а Пушкінську на Генерала Чупринки – це образливо”, — відзначила у виступі на конференції голова Асоціації культури і освіти „Русский дом” Тетяна Швецова.
26 вересня у Львові відбулась науково-практична конференції „Росіяни в Західній Україні: історія та сучасність”, а також урочиста Академія з нагоди 10-річчя Асоціації культури і освіти „Русский дом” (АКОРД).