Нація, яка не хоче воювати, не хоче боротися за свою незалежність, не має жодної перспективи для свого розвитку.

Про це в ефірі ток-шоу "Говорить ВЕЛИКИЙ Львів" сказала доктор філологічних наук, народний депутат України VII скликання від ВО "Свобода" Ірина Фаріон.

"На міжнародній арені не існує альтруїстичних взаємин - тільки хижацькі та егоїстичні. Кожна країна переслідує винятково свій інтерес. Українці, на жаль, за своєю природою дуже сентиментальні, мрійливі, ще й беруться аналізувати, хто та що про них сказав. Ті, які про нас кажуть, насправді найменше про нас думають. Акцент треба робити не на Трампові чи Меркель, а на тому, що відбувається всередині нашої країни й у так званому мінському форматі. Він від початку був абсолютно програшним. І це підтверджує смерть наших хлопців кожного дня. Ми цю катастрофу спостерігаємо. Цей формат не виводить нашу країну на суб'єктну арену світової політики, а навпаки - на об'єктну", - сказала політик.

Фаріон зазначила, що політика новообраного президента Володимира Зеленського абсолютно повторює політику його попередника Петра Порошенка:

"Зеленський залишає у мінському форматі Кучму. Основний посил Кучми який? "Не стріляти..." То скажіть, будь ласка, яка має бути мотивація у бійця, який захищає Україну, коли йому кажуть "не стріляти"? Отже ми самі всередині своєї країни, розвиваючи капітулянтські настрої, призводимо до таких суджень на міжнародній арені. Для того, щоб доростати до міжнародної політики, треба врешті дати оцінку самим собі. Якщо ми обираємо до влади людей, які абсолютно байдужі до української ідентичності, які готові продати українську землю, які готові розпродати державу з молотка (починаючи від залізниці та закінчуючи стратегічними підприємствами)...Світ на це дивиться і думає: а з якої рації ми повинні захищати їх, якщо вони всередині країни не здатні дати собі ради? Мені здається, що українці повинні подивитися в дзеркало і зрозуміти, що їхня проблема полягає передусім у них самих".

"Колись Івана Липу запитали, у чому полягає основний феномен національно-визвольних змагань 1917-1921 років і кому би він найбільше подякував за ці національно-визвольні змагання. Він відповів, що найбільше подякував би більшовикам, бо вони врешті змусили Грушевського до IV Універсалу. Як ми можемо котуватися на міжнародній арені, якщо ми впродовж п'ятьох років війну війною не назвали? Якщо Верховна Рада зараз проголосує за Римський статут, це означатиме, що Московія зможе подавати до міжнародного трибуналу через те, що на наших теренах гинуть її люди. І не має значення, що вони гинуть на наших теренах. Це нікого не буде обходити. Війна має бути названа війною. Починати треба з чітких дефініцій. Що стоїть за дефініцією? Мислення нації. Що стоїть за мисленням нації? Її спроможність боротися. Нація, яка не хоче воювати, не хоче боротися, не має жодної перспективи для свого розвитку. Тому, відсуваючи нас, замість нас вирішують наш шлях", - додала Ірина Фаріон.