Про це УП повідомив речник Нацполіції Ярослав Тракало.

«Під час досудового розслідування будуть відпрацьовуватися усі без винятку версії. Зокрема, обов'язково буде враховано і ту обставину, що цей інцидент з громадським активістом – вже не перший. Серед інших версій – хуліганські мотиви, корисливі мотиви, побутовий конфлікт чи якісь інші. Також буде розглядатися і те, що напад на громадянина Стерненка міг бути спланованим і замовним», сказав Тракало.  

Він додав, що про остаточну версію «чітко можна буде говорити після дослідження усіх обставин і хронології цієї події».

«Наразі слідчі вже звернулися до суду для отримання ухвали на проведення низки експертиз. Зокрема, дактилоскопічної, молекулярно-генетичної та інших», – сказав Тракало.

Також, за його словами, уже відбулося опізнання рідними загиблого.

Правоохоронці опитують очевидців події з метою встановити хронологію того, що сталося.

Тракало пояснив, що відкрите раніше провадження за статтею «умисне вбивство» можуть перекваліфікувати або закрити.

«Наразі поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 – умисне вбивство.  Відкриття провадження за цією статтею в даному випадку є обов'язковим, оскільки маємо факт смерті людини. Пізніше провадження може бути закрите, може бути перекваліфіковане, може далі розслідуватися – усе залежатиме від того, які обставини будуть встановлені під час досудового розслідування», – сказав Тракало.

Також можуть перекваліфікувати і провадження за ч. 1 ст. 15 (замах на злочин) і ч. 1 ст. 122 ККУ (умисне середньої тяжкості ушкодження).

«Це – попередня правова кваліфікація, яка є обов'язковою. Остаточні висновки можна буде робити лише після встановлення усіх фактів та обставин цього кримінального правопорушення, опитування свідків, проведення необхідних експертиз, а також дослідження відеозаписів з камер спостереження», – сказав Тракало.

Він запевнив, що «розслідування буде проведено відкрито, прозоро», а громадськість оперативно інформуватимуть про всі нові обставини у справі.

У соцмережах повідомляли, що загинув 25-річний Іван Кузнєцов. За даними різних юзерів, у нього залишилося двоє або троє дітей. Нападник, який отримав поранення – Олександр Ісайкл, 1988 року народження. 

Джерела УП у правоохоронних органах підтвердили, що загиблий Іван Кузнєцов, а поранений Олександр Ісайкл.

Зазначимо, що вечером 24 травня двоє невідомих скоїли замах на екс-керівника одеського «Правого сектора» Сергія Стерненка. Зазначалося, що чоловіки мали при собі холодну зброю.

 

«Вголос»