Нацрада з питань телебачення та радіомовлення подала позов до суду щодо припинення ліцензії товариства "Новини 24 години". Відомо, що до холдингу входить і телеканал NewsOne.

Про це повідомила голова Нацради Ольга Герасим’юк, пише Радіо Свобода.

Під час засідання Нацрада визнала факт «розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті в ефірі каналу». За словами Герасим’юк, такі висловлювання лунали в ефірі каналу з 6 червня по 8 липня 2019 року.

Також там зафіксували порушення Закону про телебачення і радіомовлення, зокрема, в частині неприпустимості зловживання свободою діяльності та ймовірне зловживання правом на інформацію (прописане в Законі про інформацію).

За висновками регулятора, канал не виконав попередні його рішення, винесені 7 лютого та 12 лютого 2019 року.

Герасим’юк додала, що Нацрада звертається до суду щодо припинення ліцензії товариства.

«Я хочу сказати, що ми підкреслюємо, що Національна рада в жодному разі не закриває канал і не відбирає ліцензії. Ми звертаємося до суду, щоб він ухвалив своє рішення, адже справді, надзвичайно складне питання. Це також означає, що канал від сьогодні не припиняє мовлення, просимо, щоб ніхто цим не маніпулював. Він працює, ніхто не втрачає роботу, не виходить на вулицю, поки суд не розгляне цього питання. Вже коли суд розгляне, тоді, відповідно, будуть якісь дії», – пояснила вона.

Інша членкиня Нацради Уляна Фещук зазначила, що припинення ліцензії - це максимальна санкція, яку може за законом застосувати Національна рада з питань телебачення і радіомовлення відповідно.

Всі члени установи одноголосно підтримали рішення.

Про намір регулятора звернутися до суду з цього питання раніше повідомляв член Ради Сергій Костинський.

Пресслужба Нацради підтвердила, що на засіданні йшлося саме про компанію, якій належить канал NewsOne.

Як писав "Вголос", Нацрада з телерадіомовлення виявила порушення під час перевірки телеканалу NewsOne.