Ініціаторами створення такої ТСК виступили народні депутати від ВО «Свобода» Ігор Мірошниченко й Олександр Мирний.

Нардепи наголошують, що протягом останнього періоду бездіяльність Нацради та протиправні дії її членів щодо неналежного нагляду за дотримання законодавства у сфері телерадіомовлення та створення особливих умов для окремих приватних суб’єктів інформаційної діяльності викликало обурення в суспільстві та широкий резонанс.

Як приклад парламентарі говорять про те, що телеорганізації ігнорують норми чинного законодавства і розміщують в нічний період рекламу алкоголю.

Крім того нардепи нагадують про те, що 26 грудня 2012 року за підсумками конкурсу на отримання частот для радіомовлення на вільних каналах у FM-діапазоні, оголошеного 16 жовтня, Нацрада прийняла низку рішень, якими з 23 заявок Національної радіокомпанії підтримала лише одну - в районному центрі Березань Київської області, де радіокомпанія не мала конкурентів.

Разом з тим, інформують парламентарі, частоти в інших містах були передані переважно комерційним радіохолдингам.

«Незрозумілою залишається позиція Нацради і щодо надання частот приватній радіокомпанії «Радіо Шансон», яка отримала можливість для мовлення аж в чотирьох населених пунктах, а саме в місті Нова Одеса на Миколаївщині, в Рівненській області місто Дубно, в Бережанах на Тернопільщині та в селищі Великі Копані на Херсонщині», - додають свободівці.

Щоб розслідувати ці та інші факти у діяльності Нацради нардепи і пропонують створити парламентську тимчасову слідчу комісію.

Головою комісії пропонують обрати нардепа від ВО «Свобода» Юрія Сиротюка, його заступником – нардепа від ВО «Батьківщина» Андрія Шевченка.

Також до складу комісії пропонують обрати Олену Кондратюк від ВО «Батьківщини», Юрія Стеця від ВО «Батьківщини» і Рустама Раупова від УДАРу.