У Британії вчені Даремського університету з’ясували, що діагностувати малярію можуть допомогти собаки.

Про це повідомляє The Guardian.

У людей, заражених паразитичними організмами, не завжди виявляються традиційні для малярії симптоми, але при цьому всі вони мають специфічний запах.

Доповідь на цю тему було представлено на щорічному засіданні Американського Товариства Тропічної Медицини та Гігієни в Новому Орлеані.

В експерименті брали участь діти з Гамбії: 30 хворих на малярію школярів, у яких не спостерігалися явні симптоми захворювання, і 143 здорових.

Дітям видали нейлонові шкарпетки, які вони наділи на ніч. Уранці шкарпетки в спеціальних морозильних камерах перевезли до Великої Британії, де дві собаки – лабрадор і лабрадор-ретривер – протягом декількох місяців вчилися визначати малярію по запаху шкарпеток потенційного хворого.

У результаті собаки з 70-% точністю визначали, які шкарпетки належать хворим дітям, з 90-% точністю, які належать здоровим. Вчені вважають, що труднощі у собак виникали в разі, коли плазмодії, які викликають хворобу, не перебували в безстатевій стадії розвитку. Також на результати могли вплинути випадки, коли хворі і здорові діти спали на одному ліжку.

Тепер вчені розраховують провести експеримент безпосередньо з людьми, а не тільки з деталями їх одягу.

Раніше вже було доведено, що гострий нюх собак дозволяє з високою точністю діагностувати рак простати і рак щитовидної залози. Також ці тварини відчувають, коли у хворого на діабет падає рівень цукру в крові.