Про це інформує країна здоров’я.
Наукові співробітники з університету Суррея помістили 30 мобільних пристроїв в чашки Петрі з середовищем, сприятливою для розвитку мікроорганізмів. Через три дні в них зросла в 18 разів більше умовно патогенних бактерій, ніж на ручці зливу унітазу в чоловічому туалеті.
Як показав експеримент, поверхня майже чверті вивчених смартфонів була настільки забруднена, що рівень бактеріального зараження перевищував прийнятний приблизно в десять разів, а один з апаратів був забруднений до такої міри, що його власник міг отримати розлад шлунка від його використання.
Серед інших мікроорганізмів на корпусах смартфонів був виявлений золотистий стафілокок, який може викликати важке харчове отруєння і сепсис.
Тому потрібно не забувати про гігієну мобільних засобів і періодично очищати їх поверхню дезінфікуючими засобами.
Мікробіолог Чарльз Герба, з університету Арізони США пояснив виданню lifescience чому смартфони набагато брудніші мікробами, ніж туалети.  Все пов’язане із звичками та стереотипами людей. «Туалети, як правило, прибираються і очищаються набагато частіше, тому що люди пов’язують такі місця із присутністю мікробів та подекуди брудом. А от мобільні телефони можна сказати ніколи не очищуються, люди не сприймають його, як джерело розповсюдження бактерій. І я не раз бачив, як люди користуються своїми телефонами в тому числі і в туалетах», - розповідає Чарльз Герба. На думку науковця кількість мікробів на телефоні не становить такої значної загрози його власнику, як обмін самими телефонами. «Без обміну кожен телефон несе набір мікробів одного власника. Натомість, якщо тим телефоном, приміром скористається знайомий чи родич власника, тоді можуть виникнути проблеми. Проблема з телефонами в тому, що ми знаходимося в постійному контакті з ними, і вони в постійному контакті біля наших облич, ротів, слизових оболонок. І тому що це електронний пристрій більшість людей не чистять його», - говорить науковець. Він також додав, що часто поширеним джерелом інфекції є офісні телефони, торгові візки, кнопки ліфтів тощо.