Американський нейробіолог Говард Вайнер і його колеги працювали над лікуванням такого небезпечного захворювання, як розсіяний склероз, пише Naked Science.

Це аутоімунна хвороба, яка веде до того, що імунні клітини атакують нейрони мозку.

Учені хотіли зробити так, щоб вони “переключилися" з нервової тканини на інші загрози. Своєю чергою, під час експерименту з мишами дослідники звернули увагу на Т-клітини, які були присутні у великій кількості в мозку здорових гризунів, але відсутні в нервовій тканині тих, що страждають розсіяним склерозом. Ці клітини також є у великій кількості у ракових пухлинах.

Вайнер припустив, що ці клітини перешкоджають проникненню клітин імунної системи в ракові пухлини. Щоб придушувати Т-клітини, вчені створили спеціальні антитіла. При їхньому додаванні в культуру імунних клітин виявилося, що протиракова активність останніх помітно зросла через блокування здатності Т-клітин породжувати спеціальні сигнали, що відлякують лімфоцити, які протистоять раку.

Потім учені ввели антитіла в організм мишей, що мають ракові пухлини. У результаті імунні клітини стали активно проникати у ракові пухлини, сповільнюючи або зупиняючи їхній ріст. Хороші результати були отримані на прикладі таких хвороб, як меланома, рак прямої кишки та рак мозку.

Окрім того, невдовзі після лікування організм гризунів виробляв свого роду імунітет, що перешкоджає повторній імплантації пухлини. Якщо все пройде так, як планують вчені, через кілька років можна буде очікувати експериментів на людях, а вже потім ліків, створених на основі цього методу.