Це дослідження провела громадська організація «Інститут досліджень соціального капіталу». Часовим інтервалом дослідження є період з 23 листопада 2007 року до 20 серпня 2012 року.

Віталій Литвин наголосив, що це дослідження – винятково наукове і не пов’язане з жодними політичними партіями.
До вибірки було залучено лише тих депутатів, які раніше або обиралися у Львівщині, або постійно асоційовані з Львівщиною. На цій підставі було виділено 13 депутатів: С. Курпіль, А. Шкіль, О. Гудима, М. Косів, І. Гринів, М. Ковзель (члени фракції БЮТ – «Батьківщина»), Т. Стецьків, А. Парубій, С. Давимука, Я. Кендзьор, В. В’язівський (члени фракції НУНС), П. Писарчук, О. Горошкевич (члени фракції Партії регіонів).

Володимир Литвин додав, що для дослідження використовували винятково ті дані, які представлені на сайті ВРУ.
Для аналізу ефективності депутатської діяльності використовували два підходи: так званий прямий або одинарний підхід і композитний або індексний підхід. Прямий показник складається з трьох маркерів – дисциплінованість депутатів, активність депутатської діяльності і законотворча діяльність депутата. По кожному маркеру також є кілька показників. Композитний підхід розраховували за відповідною формулою, враховуючи попередні три маркери.

При дослідженні також врахували те, скільки скликань депутат перебував у Верховній Раді. Володимир Литвин наголосив, що якщо депутат має більший досвід роботи у парламенті, то відповідно і ефективність його має бути більшою.

Згідно з результатами дослідження, найбільш ефективними депутатами від Львівщини виявилися Андрій Шкіль і Андрій Парубій.
За ними відповідно розташувалися С. Давимука, С. Курпіль, В. В’язівський, М. Косів, Я. Кендзьор, О. Горошкевич, П. Писарчук, О. Гудима, М. Ковзель.

Найменш ефективно у парламенті від Львівщини працюють нардепи І. Гринів та Т. Стецьків.

Віталій Литвин додав, що ефективність роботи депутатів як від влади, так і від опозиції може бути вищою.