Як повідомляють в адміністрації порту, у спільному дослідницькому проекті беруть участь науковці з України, Грузії та п'яти країн Євросоюзу.

Загальною метою проекту є сприяння збереженню природного середовища Чорного моря.

«Уперше ми зможемо перейти до сучасної повноцінної діагностики Чорного моря. У нас є цілий арсенал методик, а завдяки повноцінному плавучому інституту «Mare Nigrum» науковці матимуть можливість проводити дослідження просто в морі», – зазначив представник українського наукового дослідного центру екології моря Євген Дикий.

Відомо, що це перше системне глибоководне дослідження у відкритому морі. Вчені планують визначати параметри екологічного стану моря, наявність у воді нових органічних забруднювачів, а також інформацію про кількість і місця проживання чорноморських дельфінів.

Відповідно до перших результатів, Чорне море відроджується. Як було виявлено, морського сміття в морі менше, ніж очікували, а головним джерелом забруднення є Дунай. Окрім того, на північному заході вчені виявили велику кількість дельфінів, що також є доброю ознакою. Загалом у Чорному морі мешкає майже чотири тисячі тварин і рослин.

Проект фінансують спільно Євросоюз та Програма розвитку ООН. Його вартість становить 3 млн доларів.