Вчора, під час сесії обласної ради депутат від фракції ВО «Свобода» Ірина Фаріон виступила із депутатським запитом до голови комісії з питань культури і духовного відродження М. Христинич про незадовільну роботу видавництва «Каменяр».

Як стало зрозуміло із запиту Ірини Фаріон, видавництво «Каменяр» незадовільно працює саме над її, Ірини Фаріон, монографією «Мовна норма: знищення, пошук, віднова», яку видавництво «Каменяр» видає за гроші обласної ради. А позаяк обласна рада ніяких цінностей не виробляє і грошей у бюджет не приносить, то правильніше, мабуть, сказати, що обласна рада заплатила видавництву «Каменяр» гроші платників податків аби видати монографію депутата обласної ради Ірини Фаріон.

Депутати не підтримали запит їхньої колеги. Чи то вони вже мають досить скрипучих повчань з претензією на гумор від Ірини Фаріон про те, як правильно слід говорити. Чи може комусь здалася недоречною і неетичною ситуація, коли коштом облради публікують книгу депутата облради. Запит Фаріон відхилили.

Однак «Свободу», як відомо, не спинити.

Через деякий час зі ще одним запитом на ту саму тему виступив однопартієць Ірини Фаріон – Олексій Кайда.

Він заявив, що монографія доцента, депутата Львівської облради Ірини Фаріон «Тематичний порадник з культури мовлення для політиків та не політиків», скерована у видавництво «Каменяр» для видання бюджетним коштом облради . «З огляду на те, що робота над монографією тривала вкрай повільно, зупиняючись на тривалий час після кожного етапу праці, та постійне нехтування (роботою над монографією – Вголос) з боку директора видавництва Дмитра Сапіги, Ірина Фаріон, втративши рік часу для популяризації праці, змушена була забрати комп’ютерний вид монографії. Прошу комісію взяти до уваги цей безпрецедентний факт непрофесійної діяльності видавництва і поінформувати мене про використання виділених на монографію Фаріон коштів».

На цей раз запит був прийнятий. Чому джентльмени з облради не віддають переваги блондинкам  - Вголосу не відомо. Та й суть не в цьому. Нас цікавить інше – навіщо книгу науковця, який є також депутатом облради, видавати коштом облради? До речі, минулого року коштом Львівської обласної ради опубліковано книгу, співавтором якої є родич депутата ВРУ А. Парубія (Ю. Кучабський, В. Парубій Діти – жертви голодомору).

Зауважте, ми не захищаємо видавництво «Каменяр» - ледарі і роздолбаї мають бути покарані. Ми також не піддаємо сумніву наукову чи суспільну вартість згаданих книг, позаяк їх просто не читали і навіть не бачили. У нас лише одне питання: наскільки все-таки етичним з боку народних обранців є видання власних друкованих праць за народні гроші? Справа не навіть не в тому скільки народних грошей витрачено на себе улюблених. Справа в принципі. Що чиновники, що депутати – всі вони сприймають країну як трофей. Мародери.