Ще в квітні Львівська облрада дала згоду на участь свого комунального підрозділу «Львів-ТБ» у проекті по створенню західноукраїнського цифрового телебачення «УТ-Захід» і доручила відповідним підрозділам розробити механізм реалізації цього проекту. 1 липня, у вівторок, депутатам буде запропоновано включити в порядок денний пленарного засідання 18 додаткових питань, в тому числі, прийняти ухвалу про участь Львівської облради в ТзОВ «УТ-Захід». Лобістом цього проекту публічно виступає директор Львів-ТБ, депутат Львівської облради, член групи «Нова Галичина» Михайло Хвойницький.

Підтримуючи ідею необхідності створення та розвитку якісного як за картинкою, так і за змістом телебачення, разом з тим ми хочемо запитати наших депутатів: а навіщо Львівській облраді брати участь у чисто комерційному проекті по створенню «УТ-Захід»?

Безперечно, з комунальним телебаченням, як і з районними ЗМІ, друкарнями, аптеками та усім іншим комунальним господарством, яке дісталось в управління облраді з радянських часів або було створене вже у пострадянський період, щось необхідно робити. Експерти вважають, облрада, як і будь-який інший орган місцевого самоврядування, повинна визначити, що їй  з цього майна потрібно для того, щоб ефективно виконувати покладені на неї функції, все інше – треба на різних умовах передати ефективним власникам чи здати в оренду.

Відповідно до цієї формули, ми ще можемо для себе якимось чином вмотивувати фінансування облрадою комунального телебачення «Львів-ТБ». Адже останнє транслює сесії облради, має ряд передач, в яких висвітлюється діяльність депутатів облради та проблеми області.

Але поясніть нам, будь-ласка, яким чином комерційний «позитивний канал сімейного перегляду» допоможе Львівській облраді у виконанні її функцій?

Де гарантія того, що цей проект буде успішним у своїй комерційній складові, а не ляже тягарем на бюджет облради в майбутньому, а отже вона щороку буде змушена інвестувати у його утримання? Особисто ми не віримо у задекларовану Хвойницьким тезу про те, що можна в одному телевізійному проекті запропонувати інформаційний продукт, який відповідає ментальності населення Західної України й одночасно буде конкурентоспроможним.

Чи спитали депутати у лобістів цього проекту, який вплив облрада матиме на формування його програмної політики і як вона не допустить, наприклад, трансляцію стриптиз-шоу чи еротичного фільму на цьому каналі, якщо це буде рейтингові та дуже популярні в Західній Україні передачі?

Нас сьогодні непокоїть не тільки відсутність принципової тверезої відповіді на питання щодо потреби участі облради у створенні УТ-Захід, але й тотальна непрозорість у підготовці та проходженні цього питання в облраді.

Хто виступає приватним інвестором та ініціатором цього проекту? Про це ніде до цього часу не було заявлено офіційно. Коли справа дотична майна громади, чому депутати приховують інформацію про те, кому воно буде передано в управління?

Все, що нам вдалося знайти в Інтернеті, так це припущення, що цим інвестором виступає компанія «Воля-медіа» та її власник Микола Білоус. Чому ця інформація тримається у секреті, особисто нам не зрозуміло.

Третє запитання, яке ми хочемо задати депутатам. А чи не варто, перш ніж приймати рішення про передачу обласного майна якомусь ТзОВ, ознайомитися і затвердити концепцію, детальний інвест-проект та бізнес-план створення «УТ-Захід». Чому, коли розглядаються питання приватизації чи оренди майна, депутати вимагають від комісії майна детальної інформації про об’єкт, проводять його попередню оцінку, цікавляться, що з ним буде далі. А в питанні з «УТ-Захід» Хвойницький пропонує депутатам спочатку затвердити перелік об’єктів та майна, які будуть передані у статутний фонд ТзОВ (і з якого, як вчить нас історія, воно вже може ніколи не повернутися до громади), а вже потім – проводити його оцінку, писати статут ТзОВ, програму і т.ін..

Декларуючи ідею створення «УТ-Захід», пан Хвойницький обіцяв, що в цей проект буде залучено комунальне телебачення 8 західних областей України. Попри ці заяви, ми не знайшли жодної згадки про те, що хоча б ще одна облрада прийняла рішення про підтримку та свою участь у цьому проекті.

То куди і чому так поспішає Львівська облрада?