Очільник Львівської міської організації ВО “Свобода” Любомир Мельничук розкритикував владу за неприйнятне, на його думку, рішення щодо скасування ЗНО для абітурієнтів з окупованих територій.

Емоційна дискусія Мельничука та нардепа від “Слуги народу” Юлії Гришиної відбулася в ефірі “Народного толк-шоу”.

“По-перше, скажіть, будь ласка, що ви мали на увазі, коли сказали, що вони не мали змоги вчитися, бо брали участь у бойових діях? Мене цікавить, на чиїй стороні вони брали участь у бойових діях. По-друге, чи є обмеження по віку. Умовно – чи може терорист, який вбивав наших солдатів, покласти автомат, купити в пішохідному переході “український атестат” і привілейовано вступити в український виш? Якщо ви зараз скажете, що за цим всім має слідкувати СБУ, щоб вороги України в Україну не потрапляли, то я вам відразу нагадую, що поруч з вами сидить кум Путіна і ціла фракція, яка давно мала би бути в тюрмі. Тому сподіватися на СБУ в цих питаннях я би не став”, – зазначив Мельничук.

Гришина не змогла відповісти на ці запитання і у відповідь запитала сама: “Скажіть, будь ласка, чим відрізняються діти з ТОТ, з Криму і з Донбасу?”

“Тим, що вони не знають української мови, не можуть скласти ЗНО, наприклад. І львів’яни зокрема обурені тим, що їхні діти виявились дітьми “другого сорту”. Виникає відповідна реакція: для чого ви поділили дітей? Ви одним надали превілеї неймовірні, а інших змусили складати ЗНО. Одним сказали, що українська мова та історія є обов’язковими, і це правильно, а іншим сказали, що вони в той час воювали й не змогли вивчити ні мови, ні історії. Ви наробили величезної біди!” – відповів Мельничук.