Про це інформує кореспондент «Вголосу».

Водіям, які сьогодні здійснюють об'їзд з північної сторони попри колишній Будинок книги, запропонують об’їжджати пам’ятник з південно-західної частини. За задумом, це дозволить зробити двосторонній рух від пл. Соборної та до виїзду на пр. Свободи постійним.

Такі правила передбачені у «Схемі організації руху транспорту і пішоходів у центральній частині Львова з пропозиціями по створенню пішохідних зон», зміни до якої на учорашній сесії затвердили депутати.

Нові правила руху навколо пам’ятника Міцкевичу введуть на один місяць. Якщо експеримент виявиться вдалим, схему затвердять, якщо ж водії будуть проти – місто повернеться до старої.

«Це буде зроблено в експериментальному порядку, щоб ознайомити з нею (схемою - авт.) громадськість, щоб отримати думку мешканців та автомобілістів. Після цього це питання буде обговорено на комісії інженерного господарства і прийнято кінцеве рішення, який все ж таки ми робитимемо рух навколо пам’ятника Міцкевичу», – запевнив директор департаменту містобудування ЛМР Андрій Павлів.

Експериментальний рух навколо пам’ятника запровадять 2-3 тижні після Великодня, до цього часу містян інформуватимуть про зміни.

Крім того, цієї ухвалою депутати затвердили пішохідний статус центральної частини міста та дозволили встановлення боллардів на вул. Беринди та на вул. Руській.

«Болларди технічно встановлені, запрацюють вони після юридичного підґрунтя для цього. Відеокамери, які відслідковують проїзд та роботу боллардів, теж встановлено. Тобто, усі технічні питання вирішено. Ми чекаємо виключно юридичного підґрунтя цієї роботи, тобто до набуття чинності прийнятої ухвали, а це до 10 днів», – розповів Павлів.