Національна агенція з питань запобігання корупції спрямувала на реєстрацію до Міністерства юстиції Правила логічного й арифметичного контролю декларацій та зміни до відповідного Порядку.

Цю інформацію надало НАЗК у відповідь на запит РБК-Україна.

Як зазначили в НАЗК, термін реєстрації цих документів спливає 16 січня 2019 року.

У НАЗК нагадали, що агенція прийняла у постійну (промислову) експлуатацію інформаційно-телекомунікаційну систему проведення логічного й арифметичного контролю декларацій (ІТС ЛАК).

Згідно з розробленими правилами, логічний та арифметичний контроль буде проводитись автоматично за двома складовими.

На першому етапі декларації буде присвоюватися відповідна кількість балів вагового коефіцієнта. Найвищий ваговий коефіцієнт у 1000 балів буде присвоюватись деклараціям посадовців, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Коефіцієнт 200 присвоюється декларації  у випадках, коли сукупна вартість задекларованих об’єктів нерухомості перевищує 10 млн грн; вартість транспортних засобів перевищує 3 млн грн. Інші коефіцієнти становлять значення від 100 до 10.

Всі декларації, для яких коефіцієнт можливої невідповідності становитиме 2000 і більше балів, підлягатимуть повній перевірці й автоматично перевірятимуться ІТС ЛАК за другою складовою — порівняння відомостей декларації з відомостями реєстрів і баз даних.

"З використанням ІТС ЛАК, а також автоматизованого обміну даними з державними реєстрами, очікується, що кількість повних перевірок зросте за рахунок автоматизації процесу повної перевірки в частині збору інформації", — зазначили у НАЗК.