Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду адмінпротоколи стосовно міністра фінансів України Оксани Маркарової та колишнього народного депутата Олександра Супруненка за декларування недостовірних відомостей.

Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

За результатами повної перевірки декларації за 2017 рік, поданої Маркаровою, яка на той час обіймала посаду першого заступника міністра фінансів України, НАЗК встановило декларування недостовірних відомостей на суму понад 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

За даними НАЗК, у декларації Маркарова не вказала вартість своєї квартири та недостовірно зазначила доходи, отримані нею та членами її сім’ї – чоловіком та дочкою.

Також вона не зазначила цінні папери, що належать на праві власності їй та її чоловіку, та вказала недостовірні відомості про наявні у неї та її чоловіка кошти на банківських рахунках. Загалом встановлено декларування недостовірних відомостей на суму 415 тисяч гривень.

Окрім того, було виявлено недостовірні відомості на загальну суму 292,7 тисяч грн у декларації за 2017 рік (виправленій), поданій народним депутатом України VIII скликання Олександром Супруненком.

Супруненко не задекларував приміщення, що належить дружині, а також свій дохід та дохід дружини у вигляді страхових виплат.

У НАЗК уточнили, що за подання недостовірних відомостей у декларації, що відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, передбачена адміністративна відповідальність за частиною четвертою статті 172-6 КУпАП (Порушення вимог фінансового контролю).

Як писав "Вголос", міністр фінансів Оксана Маркарова оскаржуватиме в суді складену щодо неї Національним агентством з питань запобігання постанову про подання недостовірних даних у декларації за 2017 рік.

Нагадаємо, що 1 жовтня у ДБР допитали міністра фінансів Оксану Маркарову.