Звільнення Володимира Цемаха, якого вважають свідком у справі про катастрофу MH17, стало можливим, оскільки у Спільної слідчої групи (JIT) досить доказів причетності Росії.

Про це в інтерв'ю «Настоящему времени» заявив розслідувач Bellingcat Христо Гвоздєв.

Він пояснив, що рішення про звільнення Цемаха було несподіваним, але ще тиждень тому було відомо, що Росія вимагала включити його до списків на обмін полоненими з погрозами зірвати обмін за формулою «35 до 35».

Він також зазначив, що Україна і JIT могли погодитися на звільнення Цемаха, тому що в офіційного слідства досить доказів причетності Росії до катастрофи MH17.

Гвоздєв переконаний, що з погляду доказової бази особливо нічого не зміниться.

Міжнародна слідча група накопичила стільки об'єктивних доказів, які доводять причетність Росії, що для суду це нічого не змінить.

Він також висловив упевненість в тому, що Україні слід поділитися з міжнародним слідством деталями переговорів щодо обміну. На його думку, ультиматум Росії про видачу Цемаха стане вагомим доказом його причетності до катастрофи MH17.

Зазначимо, що Bellingcat - це дослідницька пошукова мережа, заснована британським журналістом і блогером, яка розслідує поточні події, використовуючи метод аналізу інформації з відкритих джерел, таких як відео, карти та фотографії.

Як писав "Вголос", коли бойовик Володимир Цемах з’явився на підконтрольній Україні території, оголосили, що він є ключовим свідком у справі MH17. І його мали допитати українські службовці.