Вона рекомендує щодня на ніч робити чай з шафраном, а для солодкого смаку додавати мед.

Змішувати інгредієнти варто у співвідношенні: 1 грам шафрану на горня окропу. Такий напій здатен не тільки відновити зір - він також очищує кров, регулює рівень холестерину в організмі, сприяє зміцненню пам'яті, пише Добрий лікар.

Цінні властивості шафрану відомі давно. Проте раніше він був визнаний як потужний антиоксидант. До досліджень професора Бісті ніхто не вивчав властивості шафрану щодо зору. На її думку, шафран може впливати на гени, які регулюють вміст кислот жирного ряду в клітинній оболонці, роблячи зорові клітини більш еластичними. Також він покращує кисневий обмін і перешкоджає відмиранню клітин.

Під час проведених випробувань одній групі добровольців протягом трьох місяців давали пігулки, що містять шафран. Після цього - таблетки-плацебо також протягом трьох місяців. Другій групі учасників шафран давали у зворотному порядку - після плацебо. Після закінчення випробувань усіх учасників протестували на оптометрічній таблиці.

Результати були приголомшливі: хтось зміг прочитати на один-два рядки нижче від своєї норми, а до когось взагалі повернувся зір. Однак доводиться констатувати: у всіх пацієнтів помічали поліпшення зору, поки вони приймали шафранові пігулки. Щойно вони припиняли їх приймати, ефект швидко зникав.

Незважаючи на це, дослідниця не здається і зараз проводить додаткові випробування. Їхнє завдання - вивчити здатність шафрану лікувати генетичні захворювання ока, такі як ретиніт, який може зумовити довічну сліпоту в ранньому віці.

 

 «Вголос»