Про це повідомив генеральний секретар Всесвітньої асоціації астрономів і космологів американець Деррік Маккейн, пишуть Vlasti.net.

«Ми не будемо застосовувати ніяких санкцій до вченого за дискредитацію наукової спільноти. Слід розуміти, що проживаючи у Венесуелі, складно займатися спостереженнями за космічними тілами. У країні, де влада узурпована диктатором, немає сильних телескопів, здатних передавати детальне зображення. Це можна порівняти з людиною зі слабким зором, яка бачить тільки силуети і не розрізняє їх особи. Хоча, слід визнати, що таке скупчення космічного сміття, досить велике,  можна порівняти за розмірами з планетою», – сказав Маккейн.

Керівник асоціації розповів журналістам, що навіть в разі підтвердження відкриття латиноамериканського вченого, небесне тіло довелося б перейменувати через неприпустимість політичних назв у космосі.

«Путін – неприпустиме ім'я для небесного тіла. У астрономів не прийняті такі назви. Так, ми в минулому році назвали зірку Тупий Дональд, але це не має нічого спільного з політикою. Ви говорите про зірок Тетчер, Черчилль і Лінкольн? Так це ж не Путін!», – підсумував учений.

Слід зазначити, що планета Путін стала третім відкриттям астронома Веласкез. Перші дві планети, виявлені ним – Ленін і Сталін, також були визнані Всесвітньою асоціацією астрономів і космологів космічним сміттям.

 

«Вголос»