Про це повідомляє nv.ua.

Як говориться в публікації, неінфекційні захворювання (НІЗ), такі як хвороби серця, рак і діабет, сьогодні є основною причиною передчасних смертей, щорічно вбиваючи більше 36 мільйонів чоловік. Більшу частину цих станів викликає нездоровий спосіб життя, в тому числі вживання алкоголю, куріння та незбалансоване харчування.

Дані для цього дослідження були отримані від Всесвітньої організації охорони здоров'я, ЦРУ і Всесвітньої асоціації захворювань легень.

Кожна країна оцінювалася за трьома факторами: щорічне споживання алкоголю на людину, щорічне споживання тютюну на людину та поширеність ожиріння серед населення.

За результатами аналізу, Чехія виявилася найбільш нездоровою країною в світі. Її громадяни виявилися одними з найбільш алкозалежних – із рівнем споживання 13,7 літрів чистого алкоголю щороку. Країна також зайняла 11місце за кількістю викурених за рік цигарок, незважаючи на те, що має найсуворіші закони про покупку й споживання тютюну в ЄС.

Східна Європа стала найбільш нездоровим регіоном в світі, причому 9 з 10 позицій списку зайняли такі країни як Словаччина, Хорватія і Польща. Росія зайняла друге місце, в той час як Словенія – третє, а її жителі стали 6-м найбільшим споживачем тютюнових виробів на планеті, викурюючи 2637 цигарок на рік.

Сполучені Штати виявилися єдиною неєвропейською країною, яка потрапила в першу десятку, так як має один з найвищих показників ожиріння в світі – 35% дорослого населення. Проте, порівняно низький рівень споживання тютюну й алкоголю завадив нації піднятися вище в списку.

Топ-10 найбільш нездорових країн світу:

Чехія
Росія
Словенія
Білорусь
Словаччина
Угорщина
Хорватія
Польща
Люксембург
Литва і США

Афганістан був названий найбільш здоровою країною, маючи один з найнижчих рівнів ожиріння в світі (2,7% населення). Тут за рік викурюють всього 83 цигарки і випивають одну з найменших кількостей алкоголю в світі через введену заборону на продаж і споживання алкоголю.

Гвінея була названа другою найздоровішою країною, за нею йдуть Нігер і Непал.

 

«Вголос»