Вчені виявили, що плоди авокадо мають антиракові властивості. Рослина пригнічує фермент, який сприяє росту ракових клітин при лейкозі. Автори надіються, що це несподіване відкриття допоможе розробити препарат для боротьби з раком крові. Результати дослідження були опубліковані в журналі Blood.

Гострий мієлоїдний лейкоз вважається найбільш руйнівною формою лейкемії. Найчастіше захворювання вражає людей після 65 років. Менше десяти відсотків хворих виживає через п'ять років після діагнозу. Їм рідко проводять хіміотерапію, частіше просто надають паліативну допомогу. Використовувані в лікуванні препарати токсичні і можуть привести до смерті пацієнта, тому вчені намагаються знайти нешкідливі речовини для боротьби з лейкозом.

Вчені з США та Канади під керівництвом Пола Спаньоло з Гуелфського університету в Онтаріо досліджували природні продукти і харчові добавки, потенційно ефективні проти лейкемії. Вони шукали речовину, здатну придушити фермент VLCAD, який бере участь у метаболізмі лейкозних клітин.

«Це перший раз, коли VLCAD був нами ідентифікований як мішень при боротьбі з раком», – розповів Спаньоло.

Дослідникам вдалося виявити, що плід авокадо містить речовину авокатін B, яка може пригнічувати критично важливий для росту ракових клітин фермент. До цього відкриття авокатін У вже проходив клінічні випробування в якості добавки для лікування діабету.

Раніше Вголос повідомляв: