Премія Шведського банку імені Альфреда Нобеля, яку також називають Нобелівською премією, з економіки присуджена Вільяму Нордхаусу — за інтеграцію змін клімату в макроекономічний аналіз, і Полу Ромеру — за інтеграцію в цю сферу технологічних інновацій.

Цю інформацію оприлюднили в ході спеціальної прес-конференції в шведському Стокгольмі, повідомляє “112 Україна“.

Таким чином, стали відомі імена усіх нобелівських лауреатів за цей рік. Першими нагороду за 2018 рік отримали американець Джеймс Еллісон і японець Тасуку Хондзьо, котрі розробили два підходи до імунотерапії раку, котрі вже успішно застосовують на практиці.

В галузі фізики були відзначені Артур Ашкін (США), а також Жерар Муру (Франція) та Донна Стрікланд (Канада). Вони спроектували лазери, що використовують у науці, медицині та побуті, а також відкривають великі перспективи для подальших досліджень.

Нобелівську премію з хімії розділили Френсіс Арнольд (США), а також Джордж Сміт (США) та Грегорі Вінтер (Великобританія). Вони досліджували механізми спрямованої еволюції та методи генної інженерії, які дозволяють створювати хімікати з мінімальним збитком для екології, розробляти нові матеріали та види палива, а також виробляти нові типи ліків, у тому числі від аутоімунних хвороб і раку.

Нагорода в галузі літератури цьогоріч була скасована через скандал у відповідному комітеті. А премію миру присудили борцями з сексуальними злочинами у воєнний час — конголезському лікарю Денісу Муквеге й єзидській активістці з Іраку Наді Мурад.

Нагадаємо, що торік премію імені Альфреда Нобеля в галузі економіки отримав американський дослідник Річард Тейлер. У рамках біхевіористської економіки він вивчав, чому люди втрачають самоконтроль, раціональність і почуття справедливості, коли йдеться про прийняття фінансових рішень.

Зазначимо, що Нобелівська премія з економіки не є спадщиною Альфреда Нобеля, її заснував Шведський національний банк 1969-го на згадку про Нобеля. Нагорода офіційно називається “Премія Шведського національного банку з економічних наук пам’яті Альфреда Нобеля” і вручається щорічно з коштів фінустанови наряду з основними нагородами.