Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«Національний банк на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 березня 2018 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», уведеного в дію Указом Президента України від 6 березня 2018 року, продовжує забезпечувати реалізацію санкцій, застосованих до деяких банків, а саме: ПАТ «Сбербанк», ПАТ «Промінвестбанк», ПАТ «ВТБ Банк» та ПАТ «БМ Банк», - йдеться в повідомленні.

У НБУ зазначають, що йдеться про заборону цим банкам здійснювати будь-які фінансові операції, які передбачають переказ коштів або виведення капіталів за межі України на користь пов'язаних з банками осіб. Санкції спрямовані на захист інтересів клієнтів, які обслуговуються в зазначених банках. Вони також унеможливлюють виведення цими банками капіталів з України на користь материнських банків та інших пов'язаних з ними осіб.

Відповідні зміни затверджені постановою Правління Національного банку від 15 березня 2018 року № 24 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 1 жовтня 2015 року № 654», яка набирає чинності 16 березня 2018 року.