Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підмітив, що Україна має почати розмову про стратегію співіснування з державою-агресором - Росією.

Відповідну заяву дипломат зробив під час конференції "Дипломатія-2021".

Проте, Кулеба додав, що наразі ця дискусія не є реальною, оскільки українське суспільство не готове до спокійної розмови про Російську Федерацію.

Головні виклики

Очільник МЗС додав, що варто розуміти, що ми не можемо втекти від географії.

За його словами, деякі сміливці-експерти вже висловлюють свої думки щодо цього питання, проте це викликає забагато емоцій, що ускладнює побудову конструктивної дискусії.

Він наголосив, що станом на сьогодні будь-хто, хто почне говорити на цю тему одразу буде сприйматися в соціумі, як зрадник чи фанатик, однак ця дискусія дуже потрібна.

Дипломат підмітив, що без стратегії щодо Росії не буде ні процвітання, ні безпеки України.

Що буде далі

Кулеба вважає, що найближчим часом можливі лише закриті дискусії з цього приводу. На його думку, політики дуже обережні у своїх висловлюваннях через ризик рейтингових втрат.

Міністр переконаний, що у найближчому майбутньому максимум зусиль МЗС спрямує не формування дискусії щодо РФ, а на розвиток "Кримської платформи", яка має зберегти у міжнародному порядку денному питання звільнення Криму з-під російської окупації.

Кулеба підмітив, що кількість країн, яка бажає приєднатися до українського проєкту щодо деокупації Криму, дає всі підстави розраховувати на успіх цього проєкту.

Читайте більше актуальних новин України та світу: