«Краще пізно, ніж ніколи!», - сказав лікар і поставив мертвому клізму. Можливо якраз цією мудрістю керувався голова Львівської облради Мирослав Сеник, вирішивши проїхатися сьогодні по місцях «фосфорної аварії». Нагадаємо, що в той час як жителі Буського, Радехівського та Бродівського районів потерпали від катастрофи і рятувалися хто як може, пан Сеник відпочивав у Хорватії і тоді прийняв сміливе рішення не переривати відпустки.

Як він сам недавно пояснив, він вирішив не переривати відпустку "щоб не піаритися". Сеник резонно розсудив, що його присутність горю не зарадить – він ж бо не пожежник, не лікар, а всього-навсього голова облради. До того ж - заступники зуміли переконали пана Сеника, що чудово справляються з ситуацією (хоча насправді у перші два дні ще ніхто не знав ні масштабів катастрофи, ні її наслідків, але справді – ну, хіба присутність Сеника змінила б щось у цьому питанні?). Тому Сеник продовжував ніжитися на хорватському пісочку. Хоча, я так думаю, що відпочинок йому зіпсували. Про який відпочинок уже могло йтися, коли думками він був увесь в Ожидові… «Мажешь маслом бутерброд – сразу мысль: а как народ?».

Як на те, майже в той самий час у Франції зазнав аварії автобус з польськими туристами. Наші лідери, якби не дай Бог щось подібне сталося з українськими громадянами, вірогідно пробурмотіли б щось на зразок «Нема чого по Франціях шастати», а польський президент перервав важливі державні справи і терміново виїхав на місце аварії, у те місце, до якого були приковані погляди НАЦІЇ, туди, де в цей час сконцентрувався біль цієї нації, її горе, її співчуття.

Підкреслюю: пан Качинський поїхав у Францію не керувати рятівними роботами, не надавати невідкладну допомогу. Для цього є професіонали. Качинський – президент. Символ нації. Втілення нації. Він чітко розуміє, що символ нації це не бвнківський службовець з чітко виписаним алгоритмом роботи, що лідером нації не можна працювати з 9-ої до 18-ої з перервою на обід та оплачуваною відпусткою.

Нагадаю – Віктор Ющенко приїхав на місце катастрофи на п’яту добу. Він, на відміну від Сеника, таки перервав відпустку в Криму.

Ще нагадаю – коли трапилася Скнилівська трагедія, Кучма був у Львові у той самий день.

Я знаю, що «Вголос» читають люди різного інтелектуального рівня, тому про всяк випадок пояснюю: Я не вважаю, що Кучма гарний президент, а Ющенко – поганий. Я зовсім про інше – як, напевне, холодно і незатишно почуває себе людина, волею випадку винесена на гребені хвилі на сам верх. А вона від Бога була покликана робити щось інше.