На Волині на 98-му році життя відійшов у вічність легендарний воїн УПА (псевдо "Дуб") Петро Мартинюк.

Про це поінформувала представниця Українського інституту національної пам’яті Леся Бондарук у "Фейсбуці".

Прощатимуться з воїном 6 червня об 11:00 год у Володимирі-Волинському.

До слова, він – кавалер державного ордену "За мужність" ІІІ ступеня, кавалер ордену Володимира Великого ІІІ ступеня та почесний громадянин Володимира-Волинського.

Петро Мартинюк – учасник Норильського повстання. Він – один із небагатьох свідків тих подій, брав участь у кількох боях УПА з нацистами, в одному з яких отримав важке поранення, після чого очолив референтуру Служби безпеки УПА із підбору кадрів на навчання. Двічі нацистське гестапо хотіло його розстріляти і друзі рятували від смерті, пише ІА Волинські новини.

У січні 1945 року Петра Мартинюка вистежили й заарештували органи НКВС. Вирок – 10 років ув’язнення, яке відбував у норильських таборах ГУЛАГу. А до цього – 5,5 місяців очікування у камері смертників у Харкові. Після закінчення терміну отримав додаткових 5 років неволі за участь у 1953 році у Норильському повстанні.

У кінці 1980-х Петро Мартинюк був активним членом Народного руху України, організовував мітинги та просвітницькі акції, працював з молоддю, очолював Братство вояків ОУН і УПА Володимир-Волинського району. І ще донедавна лишався злочинцем, оскільки арештували його зі зброєю в руках, а за попереднім законодавством такі люди не підлягали реабілітації.

"Не хочу вмирати ворогом народу. Бо я боровся за незалежність України", – говорив незадовго до цього Петро Пилипович.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=4502175509808256&id=100000475535631

Як писав "Вголос", На 96-му році життя відійшла у вічність легендарна зв’язкова УПА Марія Штепа (фото).