Вчені розповіли, які дієти сприяють покращенню психічного здоров'я людини.

Про це пише ELLE .

ДІЄТА DASH (СИСТЕМА ХАРЧУВАННЯ ДЛЯ ГІПЕРТОНІКІВ)

Перше місце в списку поділили дві дієти: популярна в США DASH (для гіпертоніків) і середземноморська. Основний принцип DASH полягає в зниженні або повній відмові від солі, продуктів з високим вмістом насичених жирів і цукру. Головна мета такої системи — зниження кров'яного тиску і рівня холестерину. Дієтологи заявляють, що DASH працює краще, ніж багато лікарських препаратів від гіпертонії, до того ж вона сприяє зниженню ваги.

СЕРЕДЗЕМНОМОРСЬКА ДІЄТА

Ще один лідер рейтингу — середземноморська дієта. В основі такої системи харчування складні вуглеводи (булгур, коричневий рис, паста з твердих сортів пшениці, цілозерновий хліб), овочі й фрукти, оливкова олія, горіхи, риба, м'ясо птиці (в обмежених кількостях). Дієта не виключає з раціону червоне м'ясо і солодощі, але необхідно вживати ці продукти в обмеженій кількості. Таке харчування допомагає знизити вагу, поліпшити роботу серця і мозку, запобігти розвитку діабету і навіть уникнути онкологічних захворювань.

ГНУЧКА ВЕГЕТАРІАНСЬКА ДІЄТА

Прихильники гнучкої вегетаріанської дієти, за даними вчених, важать на 15 відсотків менше прихильників м'яса, менше схильні до інфарктів, діабету і раку, а також живуть в середньому на 3,6 року довше. Дана система харчування закликає до відмови від м'яса, але допускає виключення, якщо все ж дуже хочеться (важливо прислухатися до потреб організму).

WEIGHT WATCHERS

Дієта була відома у вузьких колах в 1961 році, коли домогосподарка з пишними формами Джейн Нідеч з Нью-Джерсі, почала влаштовувати домашні посиденьки з подругами тієї ж комплекції й обговорювати боротьбу із зайвою вагою. Поступово заповзятлива Джейн розробила спеціальну програму харчування, комплекс фізичних навантажень і систему балів-заохочень. Відділення «СПОСТЕРІГАЮЧИХ ЗА ВАГОЮ» почали відкриватися в різних містах Америки, а потім і по всьому світу. Дієта не вимагає кардинальної зміни харчових пристрастей і забезпечує потужною психологічною підтримкою. Основні принципи дієти: щодня записувати все, що було з'їджено, пити не менше 8 склянок рідини щодня, приймати мультивітаміни, з'їдати не менше п'яти найменувань овочів і фруктів, регулярно займатися фізичною активністю, слідувати програмі харчування (підбирається індивідуально).

ІНТУЇТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ

Якщо відповідально підходити до вибору продуктів і харчуватися збалансовано, то ризик зірватися з дієти набагато менший, ніж при жорстких обмеженнях. Крім того, інтуїтивне харчування цілюще впливає на психічний стан і здоров'я організму в цілому. Основа раціону приблизно така ж, як і в середземноморській дієті, при цьому маленькі слабкості у вигляді десерту або келиха вина не забороняються, якщо ви дійсно вважаєте, що це піде вам на користь.