Про це вона заявила сьогодні на позачерговій сесії ЛОР з приводу ухвалення змін до Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років" щодо червоних прапорів.

Подаємо виступ Ірини Фаріон зі скороченнями:

«Чому «побєда» для нас ніколи не стане «перемогою»? По-перше, бо ми вільні українці, а не савєцкіє чєлавєкі й імперія СРСР та УРСР ніколи не були нашими державами, а лише витвором московських загарбників під окупантськими червоними знаменами з серпом та молотом, тобто смертю та голодом.

По-друге, Друга світова війна розв’язана спільно двома тиранами – Сталіним та Гітлером, проти яких повстала наша УПА і воювала з потворним нелюдським совєтським режимом до початку 60-их років ХХ століття. То до чого тут 9 травня 1945 року?..

Чому ми маємо бути непримиренні у ставленні до окупанта і його символів?

Тому що толерація зла – це породження нового зла і повна моральна деградація суспільства. Неможливо побудувати демократичної держави, не утвердивши спершу націоналістичних цінностей і національних пріоритетів. Не може бути й мови про якесь примирення між вояками УПА та красної армії, поки не буде засуджено носіїв комуністичної ідеології, себто Нюрнберг-2, як призвідців останньої війни під червоним прапором. Це прапор крові замордованих українців, і наше завдання – гідна і жорстка відплата ворогові».