Про це заявив народний депутат України Олег Канівець у коментарі Вголосу.

Олег Канівець наголосив, що ВРУ завтра повинна саме скасувати згадані Закони, а не вносити до них зміни.

Також на засіданні Ради завтра, на думку нардепа, мають бути ухвалені Закони про розширену амністію для всіх засуджених учасників Майдану, крім працівників спецпідрозділу «Беркут», та ліквідацію згаданого підрозділу. Крім того, має бути прийняте рішення про відставку уряду Миколи Азарова.

«Якщо завтра вдасться ухвалити ці чотири документи – це буде успіх. Можливо, одним днем позачергове засідання сесії не завершиться. Я підтримую пропозицію, що Рада має працювати до того часу, поки не буде врегульована ситуація в Україні. Однак є ще п’ята ключова річ, яку завтра треба прийняти: це відновлення дії Конституції 2004 року. Це дуже потрібний крок, адже, відомо, що зараз точитися дуже багато дискусій про те, чи варто Арсенію Яценюку приймати пропозицію Януковича стати прем’єр-міністром. Так, в жодному разі, після відставки уряду Азарова, не можна формувати новий Кабмін, доки ми не повернемось до Конституції 2004 року. Адже при теперішніх повноваженнях Януковича – цей уряд, хто б його не очолював, буде повністю підпорядкований президенту», – пояснив Олег Канівець.

Він додав, що також на позачерговому засіданні парламенту має бути сформований новий перехідний уряд, який діятиме відповідно до Конституції 2004 року.

«Ще одним важливим моментом є зміна генерального прокурора. Ми багато говоримо про покарання винних у побитті мирних протестантів. Але хто їх буде карати – Пшонка? Тому нам потрібен новий генпрокурор. Ці сім речей, які я назвав, думаю, зможуть зняти протистояння в Україні», – сказав нардеп.

Він також зазначив, що, якщо Україна повернеться до Конституції 2004 року, то в кінці поточного року відбудуться президентські вибори. Якщо ж «для гармонії в суспільстві», громадяни наполягатимуть на проведенні позачергових виборів до ВРУ, це питання у парламенті можуть проголосувати пізніше.

Відповідаючи на запитання про те, як поводитиметься опозиція, якщо ПР та її соратники знову намагатимуться проголосувати за потрібні їм Закони в ручному режимі, Олег Канівець зазначив, що опозиціонери робитимуть усе, щоб цього не сталося, навіть застосовувати силу.