Дружина полковника Збройних сил України Івана Без’язикова, якого звільнили з полону, а потім звинуватили у держзраді, у суді заявила, що "ДНР" "обміняла" чоловіка на двох жінок, а Служба безпеки наказала їй розповідати про "спецоперацію" за участі президента Петра Порошенка.

Про це пише Судовий репортер.

5 серпня Шевченківський суд Києва заслухав показання і почав допит дружини полковника Маргарити Без’язикової. За її словами, в кінці 2015 року її чоловік подзвонив із полону і дав номер Ніколая, з яким вона могла домовитися про обмін полоненими. У переговорах брали участь волонтери та СБУ. Без’язикова розповіла, що Ніколай запропонував для обміну двох жінок на ім’я Світлана – одну утримували у Львівській області, іншу в Краматорську.

Жінка заявила, що після звільнення працівники СБУ заборонили розголошувати, як саме це сталося і сказали посилатись на секретну спецоперацію: «Щоб я нічого зайвого не сказала, що я маю подякувати Службі безпеки і президенту. Що за участі президента це відбувалося нібито – сказати це мала журналістам… Я не могла сказати, що був якийсь обмін».

Після зустрічі з президентом Порошенком подружжя Без’язикових також зустрілося з головою СБУ Грицаком.

«Він сказав: «Ви молодець, що доклали стільки зусиль, щоб звільнити свого чоловіка. Далі я не знаю, що це було, я не зрозуміла розмову… на той момент. Він сказав, якщо мій чоловік буде цибати, цитую дослівно, то на нього управа найдеться. Я попросила пояснити, що він має на увазі, бо я не розумію. Він сказав: «Ви дуже розумна і все зрозуміли і чоловік пояснить». Він ще сказав, що їм не потрібний ще один, що буде як Савченко казати, що хоче стати президентом», – розповіла Маргарита.