Плавець Михайло Романишин проплив 980 кілометрів по Дніпру. Так, він встановив новий рекорд по найдовшій дистанції запливу у відкритій воді. Його головною метою було привернути увагу до екологічної проблеми.

Про це повідомляє НВ.

В межах проєкту #ВплавДніпро херсонський спортсмен стартував від україно-білоруського кордону 5 серпня, проплив по всьому Дніпру на території України і фінішував 10 вересня у Херсоні.

У середньому він пропливав 28 кілометрів на день. Найбільша дистанція, яку плавцю вдалося подолати за добу, – 37 кілометрів. Поруч з ним весь час пливла шлюпка. Також він регулярно здавав аналізи.

Однак, за словами спортсмена, його головною метою був не тільки рекорд, а й спроба привернути увагу до екологічної проблеми – забруднення Дніпра.

«Ми маємо великі екологічні проблеми, – каже Михайло Романишин про стан Дніпра. – Це вже не річка – це болото. Мені дуже шкода, що мої діти живуть в цьому світі, де таке відбувається з нашою неповторною природою. Країна чудова, з води відкриваються такі краєвиди, але по воді стелиться нестерпний запах. Нам треба щось змінювати, те, що осідає на поверхню води через нас, не має там бути», – коментує Романишин свою перемогу.

Також він розповів, що у нього порвалося два гідрокостюми через браконьєрські сітки.

Тепер Романишин планує проплисти зі Стамбула до Одеси по Чорному морю по найдовшій дузі – близько 650 кілометрів.

Як писав “Вголос”, у Києві міліє головна річка країни – Дніпро. Екологи вже нарахували 56 мілин, та це ще не кінець. Річка цвіте, забруднюється хімікатами і заростає надто швидкими темпами.