Дуже часто ми рвемося відвідати далекі країни, які манять яскравістю туристичних пропозицій, а ще дужче статусом. Мовляв, я цього року відпочивав у … далеких теплих країнах. Подорожі – це завжди добре, це пізнання чогось нового, незвіданого, цікавого. Та виникає одне питання. Чи можемо ми у повній мірі захоплюватися красою чужих сторін, при цьому не знаючи своєї?! Відповідь проста і банальна – ні. Адже неможливо полюбити те, чого не знаєш.

Пізнати своє та полюбити рідне допоможе мандрівка Яворівським національним природним парком. Унікальна природа Розточчя, осередки відпочинку, еколого-пізнавальні шляхи, історико-культурні об’єкти релігійної спадщини – все це поєднується в екскурсійних програмах Парку. Багато позитиву дарує спортивно-любительська риболовля, катання на катамаранах і човнах, велосипедні та кінні прогулянки. Саме кінні прогулянки стали візитівкою відпочинково-рекреаційного осередку «Оселя Розточчя» (поблизу с. Дубровиця, Яворівського району), що являє собою затишну місцину, де безтурботно пасуться нащадки дикого коня тарпана, від бджолиного гудіння оживають дерева, птаство небесне окрилює думки, а крижана вода із 38-ми метрової криниці втамовує спрагу. Аби краще відтворити історичне минуле Розточанського села тут зібрані предмети старожитностей та організовуються виставки народних умільців.

Природа є невід’ємною частиною Божого творіння, тому поєднання духовного та природничого дарує відчуття гармонії та надихає до нового пізнання. Релігійним серцем українського Розточчя є Крехівський Святомиколаївський монастир, відомий у своїй славі та красі. Звивиста екологічна стежка «Крехівські святині», що тягнеться територією Яворівського НПП нагадує подорож Карпатами. До того ж це пам’ятна історична дорога, якою йшли перші монахи Йоіл та Сильвестр, щоб подалі від людського ока, започаткувати монастир у великому камені-скелі (кін. ХVI ст.) та освятити тутешню природу, яка з вдячності видала зі свого лона Святе джерело, що напуває усіх спраглих.

Недалеко від монашої обителі заховався і відпочинковий осередок «Козулька» Яворівського НПП, де створені умови для гармонійного дозвілля.

Підсумовуючи описане, хочеться знову сказати: «Не рвись далеко, відвідай своє!».