Еректильна дисфункція може супроводжуватися зменшенням лібідо чи передчасною або затриманою еякуляцією. Причому це стається неодноразово після важкого дня. Тривають такі погіршення принаймні три місяці. Це може викликати проблеми і з фізичним, і з психологічним здоров’ям.

Про це повідомила колишня очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун у Facebook.

“Не варто ставити на собі хрест і гадати, що без сексу можна прожити, чи бігти шукати нові стосунки в сподіванні на сильніше збудження. Адже еректильна дисфункція стосується і фізичного здоров’я, і психічного”, – зазначила вона.

У пості експертки йдеться, що повна втрата ерекції буває досить рідко. Це стається внаслідок радикального видалення простати. Здебільшого ж йдеться про часткову еректильну дисфункцію. Сексуальне збудження, за словами Супрун, залежить від роботи мозку, гормонів, від того, що людина бачить, чує, відчуває та нюхає, від роботи серця, судин та м’язів.

“Щось із цього може порушитися, і, як наслідок, не настане належне розширення судин в печеристих тілах пенісу. Ерекція може погіршуватися із віком, але вік не є причиною, а лікування еректильної дисфункції можливе в будь-якому віці”, – зазначила Супрун.

Факт наявності еректильної дисфункції констатує лікар. Британські протоколи радять звернутися передусім до сімейного лікаря, а уже потім за його призначенням йти до вузьких фахівців чи здавати аналізи.

За словами Супрун, є різні причини погіршення ерекції. До цього переліку входять серцево-судинні хвороби, клінічна депресія, збільшення простати, зайва вага та діабет 2 типу, хвороба Пейроні, множинний склероз, хронічна хвороба нирок, гормональні порушення, травми пенісу, хребту, простати, сечового міхура чи куприка, видалення пухлини сечового міхура, куріння, зловживання алкоголем, брак фізичної активності.

Еректильна дисфункція може виникати й через певні ліки: препарати, що приймають під час гіпертензії, антиандрогени, антидепресанти, транквілізатори і рецептурні седативні засоби, засоби для зменшення апетиту, препарати, якими лікують виразку.

Окрім того, у погіршення ерекції можуть бути психологічні чинники: брак сну, тривожність,  почуття провини через свою потенцію чи щось інше (подружні зради, наприклад), низька самооцінка, життєва криза, завищені очікування щодо себе чи партнерки, стрес через сексуальність чи життя загалом.

Супрун зазначає, що тривала відсутність сексуального життя і мастурбації також призводить до погіршення потенції. Відсутність сексу може бути через самотність, погані стосунки, або, наприклад, хворобу чи менопаузу партнерки.

“Дослідження показують, що в багатьох випадках еректильна функція може покращитися без медикаментозних стимуляторів збудження, завдяки лікуванню чи запобіганню хронічних хвороб та наявності гармонійних стосунків та дозвілля. Лише в невеликої групи пацієнтів із суттєвими хворобами судин чи “крихким” діабетом поганий прогноз щодо лікування медикаментами та способом життя”, – зазначає екскерівниця МОЗ.

Щоб подолати еректильну дисфункцію, Супрун радить спершу знайти її причину, звернутися до сексопатолога та/чи сексолога за консультацією, змінити спосіб життя (нормалізувати вагу, сон, активність, харчування, покинути курити, а пити лише трохи та інколи. Якщо це не допомагає, то, за призначенням лікаря , приступити до медикаментозного лікування.

Щоб запобігти погіршенню ерекції, Уляна Супрун радить піклуватися про здоров’я серця і судин, бути фізично активними, не курити, не вейпити та оминати кальяни, споживати помірно алкоголь, а краще взагалі облишити.

Як писав “Вголос”, як свідчать результати дослідження, проведеного серед 2 тисяч співробітників однієї з фірм Великої Британії, хороший секс добре впливає на робочі успіхи.