Пожежу в Соборі Паризької Богоматері локалізували і практично загасили близько 5 ранку за київським часом. Сотні рятувальників, які працювали на гасінні легендарної святині, роблять все можливе, щоб вогонь не спалахнув знову, заливаючи водою тліючі елементи будівлі. За словами доглядачів собору і культурологів, оцінити збиток зараз неможливо.

Про це повідомляє французьке видання Le Figaro.

Вогонь знищив унікальні середньовічні елементи будівлі, внутрішнє оздоблення, елементи конструкції, які створювалися сотні років назад і збереглися до наших днів. Тому, за словами експертів, збиток, нанесений вогнем, не можна обчислювати лише у фінансовому еквіваленті.

За попередніми даними, до пожежі, скоріш за все, призвели ремонтні роботи, які проводилися на верхніх рівнях собору . Такими були початкові висновки рятувальників, зроблені на основі наявних даних. Слідчі почали допит співробітників, які здійснювали ремонт собору Паризької Богоматері.

Але Філіп Карсенті, член ради Нейї-сюр-Сен, в коментарі Fox News відзначив, що не варто розглядати пожежу в Соборі виключно, як нещасний випадок. На його думку, це міг бути навмисний підпал.

“Навіть якщо ніхто не загинув, цей інцидент можна розцінювати, як “французьке 11 вересня”. Церкви розоряються у Франції щотижня. Багато політиків хочуть, щоб ми вірили, що це випадковість”, – зазначив Карсенті, підкресливши, що ймовірність підпалу вельми вірогідна.

Нагадаємо, що офіційний представник паризьких пожежних Габріель Плюс заявив, що рятувальникам вдалося загасити пожежу в соборі Паризької Богоматері.

Додамо, Макрон заявив про збір коштів на відновлення собору Паризької богоматері.