Росія заперечує заяву Міністерства закордонних справ України, нібито Росія визнає приналежність Україні острова Коса Тузла і територіальних вод довкола нього.
Про це сказано в заяві прес-служби МЗС Росіі.

Росія вважає, що статус Тузли невизначений до встановлення кордону між Росією й Україною в Керченській протоці.

«До врегулювання всього комплексу проблем розмежування в Азовському і Чорному морях і Керченській протоці, зрозуміло, залишається невизначеним і правовий статус острова Тузла, хоча наразі юрисдикція над цією територією здійснюється Україною», - заявляє Росія.

Вона нагадує свою позицію про те, що Керченську протоку необхідно залишити в спільному користуванні, оскільки, на думку Росії, між Російською й Українською республіками колишнього СРСР не існувало адміністративного кордону у внутрішніх водах Радянського Союзу.

«Позиція Російської Федерації полягає в тому, що Керченська протока повинна залишатися в спільному використанні, а кордон може проходити, наприклад, по кромці берега. Рішення питання про статус острова Тузла можливо, на наш погляд, у рамках запропонованої концепції», - заявляє російський МЗС.

Раніше МЗС України заявив, що під час переговорів Росія визнала приналежність Україні Тузли і вод навколо неї.

Наприкінці вересня 2003 Росія початку будівництво дамби від Таманського півострова до приналежної Україні коси Тузла, пояснюючи це виниклими екологічними проблемами.

23 жовтня Росія, після домовленості Президентів України і Росії Леоніда Кучми і Володимира Путіна зупинила просування дамби убік Тузли, коли дамбу від кордону України відокремлювало 102 метри.

Україна і Росія ведуть багатораундові переговори щодо розподілу азово-керченської акваторії.
Україна наполягає на проведенні кордону як в Азовському і Чорному морях, так і в Керченській протоці між ними, ґрунтуючись на кордонах між колишніми Українською і Російською республіками СРСР, що відзначені на картах.

ProUa