Депутат від “Слуги народу” Максим Бужанський розкритикував те, що на новій монеті з нагоди 75-річчя визволення України Нацбанк зобразив воїна УПА.

Про це він написав на своєму телеграм-каналі.

Бужанський обурився, бо на монеті зобразили воїна УПА поруч із радянським солдатом.

На думку депутата, воїни УПА не воювали за визволення України.

Нагадаємо, УПА розпочала свою діяльність з весни 1943 року на територіях, які входили до складу: райхскомісаріату Україна (Генеральна округа Волинь-Поділля) — з кінця березня 1943, Генерал-губернаторства (Галичина — з кінця 1943, Холмщина — з осені 1943) та румунської Трансністрії (Північна Буковина) — з літа 1944. Окремі загони також діяли і на території східної України, на Донбасі та навіть на Кубані.

Своїм головним завданням УПА декларувала підготовку потужного повстання, яке має розпочатися в сприятливий для того часу момент, коли СРСР і Німеччина виснажать один одного в кровопролитній війні, а потім створення самостійної єдиної Української держави, яка мала включати в себе всі етнічні українські землі. Крім українців, яких була переважна більшість, в складі УПА воювали євреї, росіяни та бійці інших національностей.

Як писав “Вголос”, у суботу, 19 жовтня, на сайті Верховної ради України з’явилась інформація про те, що нардепи пропонують скасувати закон про люстрацію.