Через два дні після вибуху у військовій частині під Сєвєродвінськом в Архангельській області Росії дві російські станції, які повинні відстежувати ядерну радіацію в регіоні, перестали передавати дані.

Про це повідомляє газета Wall Street Journal.

У західній пресі пишуть, що так у Росії намагаються приховати справжній ефект вибуху. Однак російська влада заявила, що йдеться лише про проблеми зі «зв’язком і мережею».

Виконавчий секретар Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань Лассіна Зербо також опублікував схему можливого поширення радіації по території Росії і за її межами.

У всьому світі діють сотні моніторингових станцій, які стежать за дотриманням Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань, який забороняє тестувати ядерну зброю.

Нагадаємо, 8 серпня стало відомо про вибух на військовій базі в Двінській затоці Білого моря. У Міноборони РФ уточнили, що пожежа виникла на військовому полігоні неподалік від селища Ненокса Архангельської області, загинули щонайменше двоє людей, ще шестеро отримали травми різних ступенів тяжкості. В оборонному відомстві уточнили, що під час випробування рідинної реактивної рухомої установки стався вибух, вона загорілася. ЗМІ повідомляли про 15 постраждалих через інцидент.

Президент США Дональд Трамп заявив, що на полігоні випробовувалася крилата ракета «Буревісник» з ядерною енергетичною установкою. Офіційно влада Росії не підтверджувала, що вибух стався саме на випробуваннях «Буревісника».