Іспанські дієтологи розповіли, чого не варто їсти у другій половині дня, аби не страждати від безсоння.

Про це пише maximum.fm.

Експерти з Іспанії повідомили, що вечеря, яка включає сирну страву, келих червоного вина і темний шоколад на десерт, значно знижує якість сну. Особливо, якщо людина вже страждає від безсоння.

Фахівці відзначили, що в деяких сирах міститься амінокислота, яка збільшує вироблення норадреналіну. Останній виділяється у стресових ситуаціях, що в результаті заважає спокійному відпочинку.

Темний шоколад "перебиває" сон через присутність у ньому разом з амінокислотами кофеїну. Відтак, після його вживання організм налаштований на бадьорість, а не на відпочинок.

Також незадовго до сну не слід їсти страви з капустою, навіть якщо це буде легкий овочевий салат. Нерозчинні волокна, які містяться у хрестоцвітних (броколі, звичайній і цвітній капусті) довго перетравлюються і заважають спокійному сну.

Крім того, не потрібно на вечерю вживати страви з томатним соусом (через високу кислотність продукту), а також гостру їжу.

Алкогольні напої перед сном теж не найкращий варіант. По-перше, вони навантажують організм. По-друге, можуть стати причиною поганого самопочуття наступного ранку.

Бережіть себе та не забувайте, що вечеряти слід щонайменше за 2-3 години до сну.