Центральна виборча комісія 18 лютого за результатами тендеру замовила ФОП Малік Валерій Олександрович послуги з виготовлення печаток для окружних і дільничних виборчих комісій на 6,96 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро», пишуть Наші гроші.

До 15 лютого мали поставити 201 печатку для окружних виборчих комісій та 104 печатки для дільничних виборчих комісій закордонного виборчого округу по 320 грн. Вони повинні мати автоматичну пластикову оснастку з вбудованою штемпельною подушкою.

До 4 березня мали поставити 29 857 печаток для дільничних виборчих комісій з ручною пластиковою оснасткою з кришкою і настільною штемпельною подушкою по 230 грн.

Усі печатки діаметром 40 мм повинні бути виготовлені методом лазерного гравіювання зі спеціальної гуми та містити узгоджені з ЦВК графічні елементи захисту. Крім того, печатки для дільничних виборчих комісій упакують в несесер з прозорими кишенями.

Торік на сайті ТОВ «Олавтекс» печатки діаметром 40 мм з автоматичною пластиковою оснасткою із футляром продавалися по 282-543 грн, а кишенькові – по 285-393 грн.

Ціна угоди на 0,04% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 6,97 млн грн.

Два підприємці-учасники тендеру пов’язані між собою через адреси та історично.

Полтавський підприємець Валерій Малік зазначив у довідці про аналогічний досвід договір із ЦВК вартістю 6,12 млн грн. щодо виготовлення печаток для виборів президента України 2014 року в середньому по 190 грн. Він має п’ять працівників та орендує у своєї фірми «Олавтекс» обладнання та офіс по пр. Перемоги, 65. Раніше він був прописаний у Диканьці з дружиною Вітою Малік, яка володіє ТОВ «Ексграфіка-М», а в лютому в якості ФОП виграла тендер ЦВК щодо малих переносних виборчих скриньок на 1,98 млн грн.

Фірма «Олавтекс» Маліка зареєстрована за адресою ВАТ «Меридіан» ім. С. П. Корольова зі складу ДК «Укробронпром» – бул. Гавела, 8. У цього ж заводу через орендаря ТОВ «Апекс-Інфо» Анни Кащенко та Андрія Погиби суборендує офіс єдиний конкурент на нинішньому тендері – ФОП Толкачов Віктор Якимович із Броварів на Київщині.

За даними видання, у 2009 році Толкачов і Малік співпрацювали як ФОПи.