Прес-секретарка Володимира Зеленського Юлія Мендель назвала знесення пам'ятника маршалу Жукову прикладом непродуманості та недосконалості гуманітарної політики останніх років.

Про це повідомила представниця Президента у Facebook, передає "УНІАН".

Ситуація свідчить про нагальну необхідність запровадження процедур народовладдя та нової якості діалогу між владою і суспільством. «Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» закладає правову колізію. Він вимагає перейменувань і знесення пам'ятників радянським діячам, але водночас робить винятки для випадків, коли такі історичні пам’ятки пов'язані з опором і вигнанням нацистських окупантів sз території України. (пункти д) та є) частини 4 статті 1 Закону).

Отже, Закон не вимагає знесення пам'ятника.

Але правова колізія, пов’язана з ним – так само, як із перейменуванням проспекту, – присутня. Тим більше, за відсутності громадського консенсусу з цього питання у місті Харкові», – зазначила прес-секретарка. За словами Мендель, президент вважає, що розв’язання подібних колізій у рамках закону є справою винятково територіальної громади міста. Це передбачає проведення громадських консультацій і слухань та досягнення оптимального рішення, яке б задовольнило всі зацікавлені сторони.

При цьому міський голова Геннадій Кернес має бути арбітром у цьому протистоянні й організувати процес пошуку оптимального рішення, а не ставати на чийсь бік. «Президент закликає міську владу Харкова провести широке обговорення ситуації в територіальній громаді. Він також закликає національну поліцію та прокуратуру надати правову оцінку подіям, що сталися 2 червня», – вказала Мендель. При цьому реакцію Москви на ситуацію Зеленський вважає черговим втручанням у внутрішні справи суверенної держави та застерігає російську сторону від повторення подібних кроків.

Додамо, що МЗС Росії хоче від Зеленського реакції на заборону Познера і знесення пам’ятника Жукову.