Про це Вголосу повідомили джерела у райраді.

Нагадаємо, що 27 лютого під час пленарного засідання Самбірської районної ради депутати розкритикували діяльність голови РДА Івана Білака в частині виконання програми соціально-економічного розвитку району у 2012 році.

У результаті не було прийнято звіт Івана Білака і вирішено за процедурою таємного голосування висловити незадовільну оцінку його роботі. Як наслідок – депутатами ініціюється питання висловлення недовіри очільнику району.

Однак до самої процедури голосування того ж дня не дійшло, оскільки після оголошеної перерви в засіданні недорахувалися кворуму. Ряд депутатів, які мають відношення до роботи в бюджетних установах району та держслужбовці раптово покинули сесійну залу.

Стало відомо, що в рамках підготовки до наступного пленарного засідання, яке заплановано на 6 березня з боку Самбірської РДА застосовується тиск на окремих депутатів з вимогою «правильного» голосування. Чиниться залякування під приводом можливого звільнення з посад та ревізії бізнесу депутатів.

Варто зазначити, що у Самбірській районній раді сьогодні утворено 10 опозиційних до діючої влади Партії регіонів фракцій, до складу яких входить 57 депутатів з 76 від загального складу. Тож для прийняття рішення про оголошення незадовільної оцінки Івану Білаку необхідно 39 голосів. А для висловлення недовіри з наслідком відставки – дві третини, тобто 51 голос.

За повідомленням депутатів районної ради, незалежно від того, як пройде оцінювання роботи Білака – постане наступне питання висловлення недовіри йому згідно з порядком, що передбачений регламентом роботи ради.

Нагадаємо, що у Самбірському районі керівниками районної ради та райдержадміністрації є регіонали Геннадій Дейниченко та Іван Білак. За останні роки їх керівництва район з першої десятки районів Львівщини перемістився на останні місця за показниками соціально-економічного розвитку.

Є найгірша ситуація з залученням додаткових державних субвенцій, негативна динаміка с секторі малого та середнього бізнесу, найгірший показник в області податкових надходжень до місцевих бюджетів на одиницю населення.

Щодо останнього то лишень від діяльності агропромислових холдингів район у 2012 році недоотримав близько одного млн.грн. податку до місцевих бюджетів. Про рівень авторитету керівника району свідчить і 3% голосів, що отримав Іван Білак у своєму районі, як кандидат до Верховної ради України на виборах у 2012 році. За інформацією місцевих ЗМІ та депутатів райради Івана Білака пов`язують до причетності незаконного вивозу гравію. Його підозрюють також з фінансовими та земельними аферами на користь свого бізнесу, причетність до якого державний службовець не приховує.