Колишній міністр агрополітики Ігор Швайка розповів умови, які передбачені законом про скасування мораторію на ринок землі.

Про це він розповів у коментарі для ІА «Вголос».

«По-перше, самого тексту нового закону ще ніхто не бачив і всі керуються тими тезами, які озвучувались. Текст закону, який було прийнято у ніч на 31 березня, не може бути оприлюдненим, бо є дві постанови, які можуть все зупинити», - зауважив Ігор Швайка.

«Але якщо відштовхуватись від того, що нам відомо, то ми розуміємо кілька важливих речей. Перше: цей закон дозволяє абсолютно нерегульований і дикий ринок землі. Друге: сьогодні немає справедливої оцінки землі. Також немає і засобів, які б гарантували українському фермеру нормальні умови роботи і продовження проживання на своїй землі. Ми робили фінансовий аналіз спроможності людей купити землю і сьогодні ситуація є наступною: обсяг легально сплачених податків від фізичних осіб свідчить про те, що всі громадяни і підприємства разом максимум можуть купити близько 100 тисяч гектарів землі. Третє: цей закон дуже легко можна буде обійти через ті ж банки. Тобто, немає дієвих запобіжників та засобів, які дозволили б цьому закону нормально функціонувати», - додав ексміністр.

Більше читайте тут: Ринок землі: інвестиції чи розквіт олігархів?