Фігурант другої сімферопольської групи у "справі Хізб ут-Тахрір" Білял Аділов оголосив сухе голодування через погані умови тримання в Ростовському СІЗО-1.

Як повідомляється на сторінці громадського об'єднання "Кримська солідарність" у Facebook, про це стало відомо під час судового засідання у даній справі.

ПовідомляєтьсяЮ, що до керівництва СІЗО неодноразово зверталися фігуранти у "справі Хізб ут-Тахрір", які містяться в цьому СІЗО, з вимогою поліпшити умови тримання, проте, в результаті, Біляла Аділова помістили в камеру з іще гіршими умовами, з вогкістю, через яку він почав задихатися. Щоб якось привернути увагу конвою, Аділов порвав дроти в камері, після його помістили в карцер на 15 діб.

За словами адвоката Аділова Людмили Тюренкової, він тримає сухе голодування з 20 серпня. Відзначається, що під час сьогоднішнього засідання в Ростовському обласному суді шестеро фігурантів справи, зокрема й Аділов, брали участь у процесі по відеоконференцзв'язку із СІЗО, однак у кімнаті зв'язку для всіх не вистачило стільців і деяким обвинувачуваним довелося стояти весь час засідання.

Тюренкова зазначила, що з відеоконференцзв'язку було видно, що Білял Аділов почувається погано.

За її словами, погані умови тримання фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" пов'язані з їх активною позицією і в рамках тримання, де вони намагаються добитися поліпшення умов для всіх ув'язнених, так і в суді, куди вони постійно звертаються з клопотаннями, в тому числі щодо відведення суддів і прокурорів.

"Нелюдські умови тримання Аділова в СІЗО будуть підставами для подання додаткових скарг", - додала вона.

Як писав "Вголос", Таганрозький міський суд Росії прийняв рішення щодо “справи Хізб ут-Тахрір”.