Голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник заявив на прес-конференції, що вважає звинувачення Тендерною палатою окремих депутатів Львівської облради у корупції відповіддю на заяви Львівської облради та ОДА про недосконалість системи тендерів в Україні.

Тобто устами свого голови безкомпромісна Львівська облрада звинуватила в корупції Тендерну палату України, а Тендерна палата у свою чергу звинуватила Львівську облраду… Це як ситуація з куркою і яйцем: нема яйця – не буде курки. А нема курки – звідки взятися яйцю? Філософія… Ясно тільки, що обоє рябоє і одні других варті. Одним словом – скажи мені хто твій ворог (а він же, без сумніву, за певних обставин бував і другом – діалектика, бля, філософія…), отож скажи мені хто твій друг-ворог  – і обидва йдіть на ***.

Але притлумимо наше перше – і найщиріше – бажання. І поставимо собі і пану Сенику просте питання: а чому, любий друже Сеник, Тендерна палата пред’явила претензії не до всієї облради та облдержадміністрації, які, за Вашими словами, так сильно боролися проти зловживань ТПУ, а конкретно – до одного-єдиного депутата облради Богдана Буци? І замість того, щоб категорично «тягнути мазу» за цього депутата чи не могла б наша принципова Львівська облрада просто взяти - і не припиняючи боротися проти негідної ТПУ - водночас перевірити факти наведені її представником?

А перевіривши,  відповісти на прості і дуже конкретні питання:

- Чи правда, що приватна фірма «Авторенбуд» від травня до липня 2006 року виграла чотири конкурси на загальну суму дев'ять мільйонів гривень?

- Чи правда, що ця фірма була збитковою 2005-го та 2006 року й на момент участі в тендері мала збитків на суму 213 тисяч гривень, а також кредиторську заборгованість на 90 тисяч гривень?

- Чи правда, що на час, коли фірма виграла тендери, її оборотні активи становили 29 тисяч гривень, а на її рахунку було сім тисяч гривень?

- Чи правда, що депутат облради Буца є акціонером фірми та власником 20% акцій?

І врешті – решт – чи виконані якісно ті роботи, які підрядилася робити дана фірма і чи виконані вони взагалі?

Я розумію, що примітивна відмазка голови облради на рахунок того, що в назві фірми перекручено одну букву – є на його думку дуже серйозною. Але всі ж зрозуміли про яку фірму і якого депутата йдеться – то може варто розібратися в суті справи, а не заступатися за своїх під гаслом: «Сам дурак!». Бо те, що в Тендерній палаті зібралися нечисті на руку люди зовсім не означає, що їхні звинувачення на адресу Львівської облради не є правдивими. На жаль, нехороші люди також можуть казати правду.

Зрештою, в Стародавній Спарті існував звичай – коли на народних зборах недостойна людина висловлювала правильну ідею, їй веліли сісти, а ідею пропонували повторити достойному громадянину. То може у Львівській облраді би "знайшовсь таки один козак зі 120 свинопасів" (перепрошую, але в таку пафосну статтю неможливо було не вставити цитату із Кобзаря) і озвучив інформацію і про Буцу, і про його фірму, і про фірми, які є ще у доброї половини депутатів, і про те як виграються тендери, і про майно народне, і про роль чиновників у розподілі тендерів і у розбазарюванні цього народного добра і про….