Фотограф із Данії Кетрін Ертманн показала, як виглядає справжня людська смерть.

Про це пише gazeta.ua.

Так, фотограф організувала фотопроєкт “Про смерть”.Кетрін Ертманн зазначає, що смерть – це такий же природній процес, як і народження.

Знімки Ертманн зроблені в морзі і досить важкі для перегляду. Однак автор фотопроекту таким чином нагадує про те, що смерть – одна з небагатьох речей, перед якою рівні люди будь-якої статі, віку, мови та національності, а час – дорогоцінний подарунок, який потрібно використовувати поки ми живі.

Отримавши дозвіл від Інституту патологічної анатомії, фотограф потрапила до сховища тіл, отримала доступ до столу для розтинів, до крематорію і каплиці, де проводяться посмертні ритуали.

Ертманн в своєму фотопроекті розповідає про загадкову подорож померлого від моменту смерті до поховання. Вона відобразила етапи смерті, включаючи розтин і кремацію, в спокійній і докладної манері. Ертманн піднімає завісу таємниці навколо цих процесів, про які люди не замислюються, поки це не торкнеться когось із близьких.

Автор фотопроекту порівнює невідомість, в яку потрапляє людина при появі на світ, з темрявою шляху від моменту смерті до останнього прощання.

“Набагато складніше, коли сюди потрапляють ті, хто занадто молодий для смерті. Ті, у кого попереду повинно було бути ще багато вражень. Особливо маленькі діти. В іншому я сприймаю це як таке ж природне явище, як народження. Від нього не можна сховатися”, – каже Міхаель Петерсен, керівник служби в каплиці.