Питання підвищення цін на російський газ для України виникло через низький рівень довіри Кремля до нової влади в Києві, вважає радник президента України з економічних питань на громадських засадах Борис Немцов.

"Дуже сподіваюся, що криза буде вирішена. Звичайно, якби не було цієї історії з гігантською недовірою з боку Кремля до нового керівництва України, можливо, нічого б і не було" - сказав Немцов журналістам у четвер у Києві.

За його оцінкою, підвищення вартості газу для України є важелем політичного тиску на нову українську владу.

"Коли у Москві говорять: "Ми збільшимо ціну втричі", то це очевидний політичний тиск. Вони б для Лукашенка краще б збільшили (ціну - ІФ) втричі. Чомусь останнього в Європі диктатора не чіпають, а лідерів оранжевої революції вирішили душити в обіймах газової кризи" - сказав Б.Немцов, передає "Інтерфакс".

Він вважає, що Україні, не дивлячись на істотну політичну складову в "газовому питанні", необхідно добиватися "справедливого рішення", оскільки в гіршому випадку "бензинова криза буде квіточками".

"Це дуже серйозно, особливо напередодні опалювального сезону і з урахуванням і так досить стрімкого зростання цін в Україні" - відзначив радник глави Української держави.

ForUm