Окрім доклінічних досліджень мають бути здійснені ще три фази клінічних досліджень ,аби вакцина від коронавірусу побачила світ.

Про це «Вголосу» розповів лікар-імунолог, голова національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій.

«І – дослідження на здорових добровольцях після досліджень на тваринах – включає до 100 осіб. Якщо не виникає частих побічних реакцій, тоді переходять до ІІ фази, яка переважно вивчає питання імуногенності вакцини – імунної відповіді; тут вже підбирають відповідні схеми і дози і тестують на кількох групах осіб», - розповів він.

І додав: «Після того, як отримують дані, переходять до ІІІ фази дослідження: вона найбільш тривала і кропітка, адже до вакцинації залучають тисячі осіб для того, аби вивчити, чи вакцина ефективна. Звичайно, що і на другій, і на третій фазах дослідженнях продовжують вивчати побічні реакції».

За словами Лапія, у звичайних умовах перша фаза займає близько 1 року, друга – також близько 1 року, третя – калька років. Але в умовах пандемії коронавірусу, коли необхідно швидко отримати вакцину, процедури клінічного дослідження вакцини передбачають, що перша фаза триває близько 1 місяця, друга – близько місяця і третя – кілька місяців.

Більше читайте у статті: «То де ж та «унікальна» вакцина?».