У Сполучених Штатах заарештували ексрезервістів Збройних сил Канади та двох інших чоловіків, які пов'язані з расистською групою "База", коли вони готували теракт під час мітингу проти зброї у Вірджинії

Про це повідомляє Associated Press.

Як повідомляється, 27-річного громадянина Канади Патріка Джордана Метьюса та 33-річного Брайана Марка Лемли звинуватили в перевезення вогнепальної зброї й боєприпасів з наміром вчинити кримінальний злочин. Також з ними був 19-річний Вільям Гарфілд Білбро з Дентон, штат Меріленд, якому можуть скасувати звинувачення за "перевезення і перебування іноземців".

Всі вони були членами екстремістсько-расистського угруповання "База".

За даними Федерального бюро розслідувань (ФБР), "База" – група неонацистів, які діють як воєнізована організація, що оголосила війну меншин в США і за кордоном.

На відміну від інших екстремістських груп, "База" не орієнтована на пропаганду – замість цього група прагне об'єднати висококваліфікованих членів, щоб підготувати їх до актів насильства.

Водночас видання The Guardian пише, що керівник групи – 46-річний Рінальдо Наззаро – американець італійського походження, що одружений на росіянці, проживає в РФ і певний час пропонував уроки англійської у Санкт-Петербурзі.

Назарро називав себе відставним співробітником ЦРУ та стверджував, що проходив службу в Росії та Афганістані. За даними видання, державні органи та навіть деякі члени "Бази" переконані, що Назарро є російським шпигуном.