Виїзний турпотік зменшився за рахунок організованого туризму та службових поїздок. Найбільший спад спостерігався у напрямках СНД (зменшення на 9%), Єгипет (зменшення на 46%), Туреччина (зменшення на 24%). А ось у напрямку Європи туристичний потік зріс на 17%.

При цьому Польща в 2009 році зарахувала рекордний ріст, який оцінюється українськими державними туристичними структурами на рівні 36%, що дає тільки за перші три квартали 2 141 999 осіб. Це означає, що Польща «притягнула» 82,5% всіх поїздок до країн-членів Європейського Союзу.

Досягнути такого результату вдалося насамперед завдяки полегшенню процедури отримання візи у польських консульських відділах. Польські консульства у 2009 році видали на 17% більше віз (понад 410 тис.), серед яких все більше документів багаторазових та довготермінових. Спрощенню проходження візових процедур має також сприяти введення електронного ваучера та програма Міністерства Закордонних справ Польщі під назвою е-консульство (e-konsulat), яка має значно спростити співпрацю консульських установ та туристичних фірм.

Вголос про туризм, за матеріалами tourua.com